Stručný návod pro přihlášení do elektronické klasifikace naší školy naleznete ke stažení v pdf formátu zde.

Postup pro přihlášení do elektronické klasifikace ZŠ Želatovská, Přerov

ZŠ Želatovská, Přerov využívá od 1. 9. 2024 elektronickou klasifikaci. Jejím cílem je informovat zákonné zástupce o známkách žáka v průběhu školního roku. Elektronická klasifikace neslouží jako nástroj pro omlouvání absence (tato se i nadále omlouvá do papírové žákovské knížky žáka), stejně jako v elektronické klasifikaci nenajdete informace o pochvalách nebo poznámkách žáka, přesunech ve výuce nebo další informace od vyučujících naší školy.

Pro přihlášení a následné využívání elektronické klasifikace dodržujte následující postup:

Nejprve je nutné se přihlásit do školní emailové schránky žáka, kterou má automaticky vytvořenou od prvního dne školní docházky na naší škole.

V internetovém prohlížeči otevřete stránku: office.com a v pravém horním rohu klikněte na ikonu Přihlásit se.

Poté se přihlásíte žákovským emailem ve tvaru: prijmeni.jmeno@zs-zelatovska.cz (bez diakritiky – např. novak.jan@zs-zelatovska.cz). Následuje vyplnění hesla. Heslo do emailu znají všichni žáci školy s výjimkou prvních tříd. V případě, že neznáte heslo do školního emailu, pak musíte požádat správce sítě Bc. Ondřeje Sekeru (sekera@zs-zelatovska.cz) o reset hesla. Případně můžete kontaktovat příslušnou třídní učitelku, která je již se správcem sítě v kontaktu. Po úspěšném přihlášení nechte elektronickou poštovní schránku otevřenou v internetovém prohlížeči.

V dalším okně prohlížeče otevřete internetové stránky naší školy: zs-zelatovska.cz. V pravé části horní lišty klikněte na ikonu KLASIFIKACE (případně můžete napsat přímo do prohlížeče odkaz: https://klasifikace.zs-zelatovska.cz/

Na stránce https://klasifikace.zs-zelatovska.cz/ při prvním přihlášení klikněte na odkaz: Zapomněli jste heslo? Následně do dialogového okna napište žákovský email a potvrďte zaslat heslo. Do školního žákovského emailu Vám obratem bude zaslán odkaz na reset hesla, kdy si již Vy sami zvolíte příslušné heslo, kterým se pak dále budete přihlašovat.

Pevně věříme, že se tento nástroj stane nedílnou součástí naší společné výchovně-vzdělávací činnosti a bude žákům a zákonným zástupcům poskytovat přehled o školním prospěchu v on-line prostředí.

Vedení ZŠ Želatovská, Přerov