Super setkání sedmáků se sovami 19.3.2024

20.3.2024 | Autor: PhDr. Pavel Opatrný

V nových prostorách Ornitologické stanice se v úterý 19. 3. odehrálo pro žáky 7. B neobvyklé setkání. Nejprve je přivítala paní Hrazdírová, se kterou si povídali o sovách, správně zodpověděli několik záludných otázek, prozkoumali stavbu sovích křídel, poslechli si soví hlasy a pak už se dočkali. Paní Hrazdírová přinesla do učebny dva chovance záchranné stanice. Puštík nejprve trochu zlobil, cupoval rukavici a tvářil se, že nemá na lidi náladu, ale chovatelka věděla, jak na něho. Stačilo poškrabkat za uchem a byl v pohodě. A sedmáci? Využili možnosti a také puštíka pod dozorem paní Hrazdírové škrabkali. Druhá z přinesených soviček – kulíšek nejmenší (ano, naše nejmenší sova) – byl jen představen. Na závěr si žáci ve venkovním areálu ještě prohlédli voliéry, kde pracovníci Ornisu pečují o zraněná zvířata.
Vlasta Hlobilová
19. 3. 2024