Školu navštívil anglicky mluvící cestovatel

23.10.2019 | Autor: BePositive s.r.o.

Ve středu 21. 10. 2019 zavítal do naší školy vášnivý cestovatel pan Kocůrek. Tentokrát si pro nás připravil přednášku na téma Kanada.
Povídal spoustu zajímavých věcí a v průběhu svého vyprávění nám pouštěl své záběry z Kanady. Mluvil o největších kanadských městech, zejména o Torontu. Nejnavštěvovanější místo města je vyhlídková věž CN Tower. Největší atrakcí je skleněná podlaha.
Následovalo povídání o Stanley Cupu a legendách hokeje, mezi kterými byli i naši hokejisté. Nejvíce se žákům líbila návštěva Hokejové Haly Slávy, kde visely dresy některých našich hokejistů, kteří hráli za hokejový klub Toronto Maple Leafs.

Další zastávkou byl národní park Jasper uprostřed Skalistých hor. Dechberoucí podívaná, křišťálově čistá voda, ale také divoká zvířata.
Aljaška je země mnoha tváří – drsná kráska, krajina ledu, půlnočního slunce i magické polární záře. Rozlohou je zhruba 22x větší než Česká republika, ale nežije tu ani milion stálých obyvatel. Návštěvou Aljašky prý pochopíme pravý význam slova divočina. Místní obyvatelé jsou navíc jedni z nejmilejších a nejochotnějších lidí, které můžeme potkat. Žáci viděli medvědy černé i grizzly, spoustu sobů, losů a jiných severských kopytníků, hravé čipmanky a dalších hlodavce, dravé ptáky, lišky a vlky.
Multimediální pořad byl vedený v anglickém jazyce a se všem velice líbil, žáci se těší na příští setkání a zajímavé povídání o anglicky mluvící zemi.

Galerie: Školu navštívil anglicky mluvící cestovatel_2019