Projektový den k 30. výročí Sametové revoluce

14.11.2019 | Autor: BePositive s.r.o.

V tomto roce si připomínáme třicáté výročí událostí ze 17. listopadu 1989, výročí Sametové revoluce, proto jsme pro žáky 2. stupně dne 14. listopadu připravili projektový den s názvem "30. výročí Sametové revoluce".
Všichni se s nadšením pustili do projektů ve svých třídách po jednotlivých ročnících. Žáci dostali za úkol zpracovat zadaná témata od samotného dne 17. listopad a následného sledu událostí po něm, voleb polistopadových prezidentů, vývoje politických stran, vstupů naší republiky do mezinárodních organizací, přes kulturu, sport až po zajímavosti a blíže se tak seznámit s československou a českou historií od roku 1989 po rok 2019. V rámci samotného výročí si žáci devátých ročníků vyzkoušeli roli studentů protestujících na Václavském náměstí i s transparenty, cinkajícími klíčky i autentickými boji s tehdejší "veřejnou bezpečností".
K zadaným okruhům výročí měli žáci vytvořit tematické plakáty a logo k výročí Sametové revoluce. Přestože začátky byly rozpačité, všichni se do práce pustili s chutí a přišli s originálními nápady. Jak jejich snažení dopadlo, mohou rodiče a návštěvníci školy zhlédnout a zhodnotit v přízemí školy během následujících týdnů.

Galerie: Projektový den k 30. výročí Sametové revoluce_2019