Základní škola Želatovská
UpolLogo
Fakultní škola
Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci
Výuka první pomoci pro žáky 8. tříd
11.05.2014 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

23. a 24. dubna se žáci osmých tříd ZŠ Želatovská vypravili za vzděláním mimo budovu své školy. Vyměnili školní prostředí za Oblastní spolek Českého červeného kříže a vlastní učitele za zkušenou lektorku Evu Mezírkovou - Barešovou, DiS. Čekal je totiž dopolední kurz první pomoci. Letošní učivo z přírodopisu zde bylo doplněno především praktickou činností dětí i nejnovějšími poznatky z poskytování první pomoci lidem různého věku a v různých situacích.

Počáteční ostych některých dětí, ale i legrácky jiných (při tréninku obvazování a zaškrcování krvácení) byly většinou vystřídány zodpovědností a snahou, když „raněného“ uváděly do stabilizované polohy a když prováděly resuscitaci zraněného. A to zpočátku ani netušily, že se vlastně připravují i na část zkoušek budoucích řidičů.

Zobrazit fotky