Základní škola Želatovská
UpolLogo
Fakultní škola
Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci
Stříbrná tečka za dlouhou cestou
22.03.2016 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Když v listopadu vyrazili kluci do okrskového kola ve florbalu, ještě netušili, jak dlouhou cestu budou muset zdolat. Postupně vyřazovali své soupeře v okresním i krajském kole, úspěšně zvládli i kvalifikaci na republikové finále v Opavě a tím si vybojovali účast v závěrečném turnaji. Ten se letos konal ve dnech 17. a 18. března v Mladé Boleslavi.

Spolu s našimi borci se z celkového počtu 1680 přihlášených škol z celé České republiky probojovala tato družstva: Gymnázium prof. J. Patočky, Praha, 33. ZŠ Plzeň, ZŠ R. Frimla, Trutnov, ZŠ Štáflova, Havlíčkův Brod a 6. ZŠ a MŠ Jilemnického, Mladá Boleslav.
V úvodním dnu absolvovali kluci dva zápasy v základní skupině, kam měli nalosované týmy z Havlíčkova Brodu a Mladé Boleslavi. Snad nervozita způsobila, že v obou zápasech nejprve prohrávali, ale nakonec v závěru otočili obě utkání na vítězství. Havlíčkův Brod porazili 4:3, domácí tým 3:2 a tak se stali jasnými vítězi své skupiny. Snad jim k vítězství pomohlo i povzbuzování přerovských fanynek (spolužaček) a fanoušků v hale, kteří kluky na akci doprovázeli.
V pátek je čekalo semifinále proti soupeři z Prahy. Hráči Gymnázia prof. J. Patočky vstoupili do utkání lépe, jednu chvíli již vedli 3:1. Ale naši kluci se nedali, zdravě se hecli a na konci utkání svítilo na tabuli skóre 8:3 pro Přerov.
Ve finále narazilo naše družstvo na favorita soutěže, již dvojnásobného vítěze trofeje, florbalisty z Plzně. Přestože kluci dali do hry vše, tentokrát se jim soupeře nepodařilo překonat. Jako by plzeňská branka byla začarovaná, kromě jediné střely se za záda brankáře nepodařilo nic protlačit. Konečné skóre 5:1 ale nic nevypovídá o obrovské snaze zvrátit výsledek. Kluci statečně bojovali do poslední vteřiny zápasu, jak mohli vidět nejen fanoušci přítomní v hale, ale i prostřednictvím internetového přenosu všichni příznivci florbalu.
A kdo se na úspěchu podílel? Paní učitelka Martina Kalábová a pan trenér Aleš Verlík nominovali tyto hráče: Jan Barveníček, David Dobša, Daniel Indrák, Dominik Kuba, Chytil Filip, Tomáš Chudoba, Jan Mlčák, Maxmilián Mohapl, Jiří Mrázek, Adam Skřeček, Jan Šafránek, Michal Postava a Karel Plášek.
I na tomto turnaji došlo na vyhlášení ALL STARS týmu. Do pětice nejlepších hráčů byl vybrán Karel Plášek, který byl také vyhlášen jako nejlepší hráč celého turnaje.

Kompletní fotogalerii z této akce si můžete prohlédnout zde.

Mgr. Vlasta Hlobilová
ZŠ Želatovská, Přerov

Zobrazit fotky