Základní škola Želatovská
UpolLogo
Fakultní škola
Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci
Školní kolo Olympiády v českém jazyce
09.01.2014 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Ke konci kalendářního roku 2013 se vybraní žáci 9. tříd zúčastnili školního kola Olympiády v českém jazyce. V mluvnické části soutěže byla nejúspěšnější Marie Vinklárková z 9.A, druhé místo obsadil Matěj Plhal z 9.B a třetí místo získal David Bajer z 9.A.

V slohové práci nejlepší dovednosti prokázali David Bajer a Petr Matyáš – oba z 9.A, následovali Petr Mackovík a Marie Vinklárková z 9.A a Lukáš Novák a Matěj Plhal z 9.B. Při sečtení bodů získaných v obou součástech olympiády se celkovou vítězkou stala Marie Vinklárková, kterou do okresního kola doprovodí Matěj Plhal. Náhradníkem se stal David Bajer. Oběma postupujícím přejeme do okresního kola bystrý rozum, dobré nápady a hodně štěstí.