Základní škola Želatovská
UpolLogo
Fakultní škola
Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci
Praha - historie, kultura, sport
02.12.2013 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Třída 5. B se 25. listopadu vypravila na třídenní akci do Prahy. Po jízdě rychlým Regiojetem a po ubytování si děti vyrazily do ZOO. Pokud si někdo myslí, že zvířátka spala zimním spánkem, tak je na omylu. Po zoologické jsme si zajeli pokochat se atmosférou na večerní Václavák a zašli se podívat na 1200 panenek Barbie a asi 2200 modelů autíček a motorek.

Druhý den byl hned od rána nabitý – Staroměstské náměstí, odbíjení orloje, Karlův most, Pražský hrad, Katedrála sv. Víta, slavnostní střídání hradní stráže, Zlatá ulička, prohlídka Národního divadla a nakonec podvečerní zápas Bílých tygrů Liberec a Slavie Praha s prodloužením a nájezdy. O2 aréna je nádherná, ale shodli jsme se na to, že atmosféru na přerovském stadionu umíme lepší.
Dopoledne třetího dne jsme strávili  v jedinečném Národním technickém muzeu – to opravdu stálo za to. A potom jsme už dostali kýžený rozchod, abychom utratili kapesné, atd.
Krátce po 17. jsme opouštěli Prahu – ta se nám opravdu líbila a spěchali jsme zase domů a druhý den do školy.