Základní škola Želatovská
UpolLogo
Fakultní škola
Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci
Okresní kolo Matematické olympiády
06.02.2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Dne 24.1.2018 proběhlo na Gymnáziu Jakuba Škody okresní kolo matematické olympiády . Z naší školy bylo vysláno z pátých tříd 5 nejlepších řešitelů základního kola.
Z 5.A reprezentovala naši školu trojice Viktorie Filipová, Adéla Galnorová a Matěj Abšnajdr, z 5.B postoupili Tomáš Nedbal a Aleš Rozehnal. V těžké konkurenci 37 nejlepších matematiků ze základních škol okresu Přerov se naši soutěžící rozhodně neztratili.
Nejvíce se dařilo Tomáši Nedbalovi, který obsadil fantastické 4. místo. O jeden bod za ním skončil na děleném 5. – 10. místě Aleš Rozehnal. Mezi úspěšné řešitele se ještě probojovala na 13. – 18. místě Adéla Galnorová.
Všem soutěžícím blahopřejeme.
V. Hlobilová