Základní škola Želatovská
UpolLogo
Fakultní škola
Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci
Naší přírodou – aneb Zase máme zlato!
16.11.2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Žáci z naší školy byli vylosováni v soutěži Naší přírodou do úvodního kvalifikačního kola, které proběhlo v úterý 14. listopadu v prostorách stanice BIOS.
Jako každý rok se soutěžilo ve 4 oborech: společenstvo lesa, společenstvo vody, společenstvo polí, luk a pastvin a společenstvo lidských sídlišť. Jak starší, tak mladší žáci se utkali se stejně starými soupeři z různých škol přerovského okresu.
Svou premiéru na soutěži si odbyli sedmáci – Tereza Rabinová, Anna Kociánová, Nikola Králíkova a Otto Fialík, všichni ze 7.A. Po těžkém boji získala děvčata jedno třetí a dvě čtvrtá místa, nejlépe se vedlo Ottovi, který vybojoval druhé místo.
V kategorii starších žáků nastoupili Adam Mužík z 9.A, Jiřina Kate Střeláková, Jan Skopal a Šimon Kuchta z 9.B. Klukům chyběl pověstný kousíček štěstí, takže svorně obsadili nádherná druhá místa. No a to nejlepší na konec – Jiřina Kate suverénně vyhrála a tak si vybojovala postup do jarního finále.
K dosaženým umístěním všem gratulujeme a vítězce přejeme opět mnoho štěstí.
Mgr. Vlasta Hlobilová

Zobrazit fotky