Exkurze do Brna 8. třídy 9.11.2017
10.11.2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Dne 9.11.2017 vyrazily třídy 8.A, 8.B a část devátých tříd na exkurzi do Brna. Naše první zastávka byla v zábavním vědeckém parku VIDA. Tady jsme si všichni mohli vyzkoušet například odpálit si vodíkovou raketu, otestovat rozsah svého hlasu, stát se hvězdou zpravodajství o počasí, zmrazit vlastní stín, zažít zemětřesení nebo rozpoutat tornádo. Také jsme se zde mohli sklouznout na velké skluzavce i potočit se na kolotoči. Až jsme se dostatečně vyřádili, následoval program zaměřený na zvuk, který jsme mohli nejenom slyšet, ale dokonce i vidět.

Další naše zastávka byla v obchodní galerii Vaňkovka, protože jíst se prostě musí. Pak jsme se pěšky vydali do hrobky Kapucínů. Prohlídka byla velmi zajímavá, takové místo člověk přeci jen denně nevidí. Jelikož jsme se ale kolektivně rozhodli, že mezi mumifikovanými členy Kapucínského řádu nehodláme strávit noc, vydali jsme se plní zážitků a dojmů zpět k domovům. Ovšem to bychom nebyli my, abychom to nevzali ještě přes nějakou tu podívanou. A tak poslední naše kroky vedly ke Staré radnici s Brněnským drakem, což je vlastně zavěšený krokodýl. Celý výlet doprovázela skvělá atmosféra a vzorné chování, takže už teď se všichni těšíme, až budeme moci společně zase někam vyrazit.