03.04.2018

08.09.2016

Do práce na kole
24.05.2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Cílem projektu “Do práce na kole” je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo, nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Když lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale přispějí i k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu.
Do práce na kole je týmová soutěž pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně spolu s kolegy dojíždí během měsíce května do práce na kole.
V rámci soutěže se účastníci mohou zapojit hned do několika soutěžních kategorií zaměřených na pravidelnost, délku jízdy, kreativitu aj.
Z řad našich zaměstnanců se zapojily: Světlana Netopilová a p. uč. Aneta Školoudová, které na pracoviště dojíždí z Přerova a jejich pravidelnost je téměř 100%. Paní učitelka Sabina Macháňová jezdí na svém kole z Hranic, proto četnost jejich jízd není tak pravidelná (zejména kvůli předpovědi počasí), ale zato zvedá skóre týmu v počtu ujetých km.