Základní škola Želatovská
UpolLogo
Fakultní škola
Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci
Divadelní představení brněnského Divadla Klauniky
20.12.2013 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Ve čtvrtek 19.prosince se žáci II.stupně stali studenty v divadelním představení brněnského Divadla Klauniky. Aktivně se zapojili do volné verze o španělském hrdinovi – světově proslulém rytíři smutné postavy, do didaktické klaunikyády na motivy románu Miguela Cervantese Saavedry zpracované podle vzoru Jana Ámose Komenského.

Představení Don Quijote de la Ancha svým originálním zpracováním a cestou humoru přiblížilo jedno z nejvýznamnějších děl světové literatury i postavu našeho velkého pedagoga J.A. Komenského. Zajímavostí je, že toto představení se díky své vysoké komunikativnosti setkává s nebývalým úspěchem, je jedním z nejhranějších představení v Evropě a získalo v devíti zemích za hranicemi ČR řadu ocenění.

Zobrazit fotky