Základní škola Želatovská
UpolLogo
Fakultní škola
Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci

Menu

Důležité informace

10.04.2019

Seznam zapsaných žáků do 1. tříd na základní škole ZŠ Želatovská pro školní rok 2019/2020 naleznete zde.

13.03.2019

Omluvenky žáků hlásit: - sekretariát - 581 202 970 - mobil-sekretariát - 739 329 161 (paní S. Netopilová) - emailem třídní učitelce (kontakt na TU zde)  

07.03.2019

06.01.2019

Informace pro rodiče vycházejících žáků k přijímacímu řízení na střední školy ve školním roce 2018/2019 - zde.

02.10.2018

S platností od 1.4.2018 je v rámci školní Wi-Fi sítě zakázán přístup na vybrané sociální sítě (Facebook, Twitter, ..) a jíné internetové stránky, které primárně neslouží k získávání informací potřebných k výuce. Toto opatření je v souladu s nařízením EU týkající se GDPR.

01.10.2018

Vážení rodiče a přátelé školy, starý papír můžete nejen vozit do školy v daných termínech sběru, ale můžete jej také odvézt sami dle možností a potřeby do Sběrných dvorů v Přerově - Na Hrázi, Želatovská. Zde stačí jen nahlásit školu a třídu. Následně Vám vystaví potvrzení, které stačí odevzdat ve škole (na zadní stranu uveďte jméno a příjmení žáka). Sběr papíru tak bude v daném období připočten k výsledkům žáka a třídy.

01.10.2018

24.09.2018

20.09.2018

19.09.2018

17.09.2018

05.09.2018

12.05.2018

13.06.2016

Fotogalerii z Akademie k 60. výročí školy můžete shlédnout zde. Jednotlivé fotografie je možné si objednat přímo u Flashfoto Gebauer.

12.06.2016

11.06.2016

Vybrané fotogalerie z akcí naší školy můžete také sdílet v plné velikosti na serveru: http://zelatovska.rajce.idnes.cz/

ARCHIV
Prevence rizikového chování
01.11.2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Metodik prevence rizikového chování: PhDr. Pavel Opartný opatrny@zs-zelatovska.cz
  Úřední hodiny: Pondělí:   10:00 - 10:45
Čtvrtek:    11:50 - 12:35
Jiný termín jen po předchozí domluvě.

 

Zde najdete informace vztahující se k prevenci rizikového chování na ZŠ Želatovská. 

Preventivní program školy 2017/2018 - pdf_verze pro web

Pokud máš nějaký problém s ... můžeš:
1. Napsat mi email: opatrny@zs-zelatovska.cz
2. Napsat svůj problém a vložit jej do schránky důvěry – v mezipatře (1.-2. patro) naší školy.
3. Napsat svůj problém do elektronické knihy důvěry naší školy a odeslat jej. Elektronická kniha důvěry je zde.
4. Svěřit se kterémukoliv jinému pedagogickému pracovníkovi školy.

 

Metodik prevence rizikového chování řeší:

  • šikanu vlastní nebo někoho jiného
  • násilí ve škole i mimo školu
  • sebepoškozování
  • návykové látky (drogy, alkohol, cigarety…)
  • kriminalitu (krádeže, vandalismus, distribuce drog…)
  • ...

Vybrané telefonní linky:

Linka bezpečí tel.: 116 111

Linka vzkaz domů tel.: 800 111 113

Krizová linka k šikaně pro učitele, žáky a jejich rodiče - tel.: 286 881 059

Rodičovská linka - tel.: 840 111 234

Bílý kruh bezpečí - tel.: 585 423 857

Poradenská linka pro pedagogy - MŠMT - tel.: 841 220 220

P – centrum, Lafayettova 9, Olomouc - tel.: 585 221 983, 739 068 417

o.s. KAPPA-HELP - tel.: 773 821 002

Sdružení D Olomouc - tel.: 733 104 076

 

Vybrané odkazy na internetové stránky:

 

Kontaktní a poradenská centra - informace zde.

Aktuality:

Kurz první pomoci 8.A - 10.4.2019
10. 4. 2019 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Také 8.A navštívila ve středu 10. dubna 2019 Český červený kříž - pobočku Přerov. Žáci se po úvodní odborné instruktáži pustili do obvazování, měření srdečního pulzu či na závěr do praktické srdeční masáže, kterou simulovali na figurínách. Bylo důležité si uvědomit, že základy první pomoci by měl ovládat každý z nás, vždyť nikdy nevíme, kdy se nám tyto informace budou hodit v praxi.

Zobrazit fotky
Kurz první pomoci 8.B - 8.4.2019
9. 4. 2019 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

8. dubna se žáci 8.B ZŠ Želatovská vypravili za vzděláním mimo budovu své školy. Vyměnili školní prostředí za Oblastní spolek Českého červeného kříže. Čekal je totiž dopolední kurz první pomoci. Letošní učivo z přírodopisu zde bylo doplněno především praktickou činností dětí i nejnovějšími poznatky z poskytování první pomoci lidem různého věku a v různých situacích.
Počáteční ostych některých dětí, ale i legrácky jiných (při tréninku obvazování a zaškrcování krvácení) byly většinou vystřídány zodpovědností a snahou, když „raněného“ uváděly do stabilizované polohy a když prováděly resuscitaci zraněného.

Zobrazit fotky
Výlet plný kontrastů 2.4.2019
3. 4. 2019 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

V úterý 2. dubna vyrazili žáci 9. a 8. tříd, doplněni sedmáky, na poznávací exkurzi do Polska. Čekala nás návštěva v oblasti zvané Malopolsko, kde se nachází 14 z celkového počtu 28 polských míst zapsaných na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. A dvě z těchto památek jsme prochodili.
Jako první nás přivítal starobylý Krakow, město se silnou českou stopou. Nejprve naše kroky směřovaly na Wawel, areál s královským hradem a katedrálou svatého Stanislava a Václava (ano, českého patrona). Další cesta nás zavedla do centra na náměstí Rynek Główny. Jenom projít krámky s výrobky krakovských řemeslníků v přízemí tržnice a prohlédnout si výrobky z jantaru byl neskutečný zážitek.
Ale čas kvapil a už bylo nutné přesunout se autobusem do 64 km vzdáleného místa, bývalého nacistického koncentračního tábora v Osvětimi. Tento tábor ve světě známý jako Auschwitz – Birkenau nám ukázal, jakých zvěrstev se dopouštěli lidé na lidech.
Vlasta Hlobilová

Zobrazit fotky
Pod rudou hvězdou - návstěva lektorované výstavy 8.A
27. 11. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Naše 8.A navštívila dne 27.11.2018 lektorovaný animační program Pod rudou hvězdou, který pořádá Muzeum Komenského v Přerově. Žáci se měli možnost na jednu hodinu přesunout zpět v čase do druhé poloviny 20. století a stát se očitými svědky nejvýznamnějších historických událostí. S pomocí indicií šli po stopách osobností, které tuto dobu prožili na vlastní kůži a na konci měli možnost získané informace předvést za pomoci skupinově vyplněného pracovního listu. Výstava byla zajímavá a snad v naši dětech i něco zanechala jako vzpomínku na onu dobu.

Zobrazit fotky
Soptík je náš kamarád
19. 11. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Že oheň může být nebezpečný, to ví každý. Ale jak se zachovat v případě ohrožení nebo co dělat, když jsem svědkem nehody či požáru, to si mohli zopakovat naši šesťáci v pondělí 19. 11. 2018 na stanici Atlas. Pod vedením dvou zkušených členů hasičského sboru si žáci mohli i vyzkoušet některé činnosti a malým bonusem na závěr byla možnost nasadit si dýchací přístroj nebo pravou hasičskou helmu.
Vlasta Hlobilová

Zobrazit fotky
Žáci 8.B se vydali navštívit děti v Nemocnici Přerov
14. 10. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

V rámci dobrovolnického projektu 72 hodin se žáci 8.B vydali navštívit děti v Nemocnici Přerov, kde jim předali dárky v podobě nejen plyšových hraček, tímto činem se pokusili zpříjemnit jejich pobyt zde. Všem žákům a rodičům, kteří poskytli malé i velké dárky nemocným dětem patří velké díky a věřím, že jim odměnou byl dobrý pocit pomoci i těm z nich, jejichž dny nejsou tak veselé a bezstarostné jako jejich.

Zobrazit fotky
72 hodin - Pomoc našich osmáků v MŠ Kratochvílova
14. 10. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Práce učitelek a vychovatelek není nikterak jednoduchá a proto se naši osmáci rozhodli jim alespoň jeden den trochu odlehčit a pomoci. V pátek 12.10.2018 jsme se všichni z 8.A v rámci projektu 72 hodin vypravili pro malé děti v MŠ Kratochvílova zrealizovat zajímavý venkovní program. Počasí nám přálo, a tak jsme mohli s dětmi skákat v pytlech, kopat s míčem, skládat pexeso, tančit a plést copánky (hlavně naše děvčata), či jen se točit na kolotoči. Musím říci, že naši žáci se úkolu zhostili opravdu svědomitě a malé děti byly nadšené. Tak uvidíme, kde budeme moc pomoct zase příští rok...
PhDr. Pavel Opatrný, třídní učitel 8.A

Zobrazit fotky
72 hodin - Spolupráce s Útulkem pro zatoulaná zvířata v Přerově
11. 10. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Již třetí rok se zapojujeme do dobrovolnického projektu 72 hodin a již druhý rok při této příležitosti spolupracujeme s Útulkem pro zatoulaná zvířata v Přerově. Letos se do útulku vydala třída 9.B. S neuvěřitelnou vervou se zhostili všech úklidových prací. Plus donesli zvířátkům velkou nadílku papání a mlsání. Všem žákům patří velké díky a věřím, že jim odměnou byl dobrý pocit z dobře odvedené práce.

Zobrazit fotky
Hurá za školu!
24. 9. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Trochu netradiční školní den prožili naši šesťáci v pátek 21. září. Nejprve se rozdělili (pod bedlivým dohledem třídních učitelek) do soutěžních týmů a vyrazili na výstavu hub, kde je čekaly první úkoly.
A protože počasí bylo eňo něňo, nic nám nebránilo v přesunu na Lagunu. Tady, po potřebném občerstvení, se všechny týmy (často s nevšedními názvy) nejprve popasovaly s kvízem, který obsahoval otázky ke 100. výročí vzniku Československé republiky. Pak už nic nebránilo ve sportovním vyžití. Na úplný závěr paní učitelka Čecháková vyhlásila a odměnila vítěze. A kdo vyhrál? Tým Slepice? Nebo Tři a půl mrkve? Či Pigini? No přece všichni, kdo dokázali spolupracovat ve svých týmech!
Vlasta Hlobilová

Zobrazit fotky
Ježíškova vnoučata 2018
5. 9. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Trvalý odkaz