Základní škola Želatovská
UpolLogo
Fakultní škola
Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci

Menu

Důležité informace

12.04.2018

Seznam zapsaných žáků do 1. tříd na základní škole ZŠ Želatovská pro školní rok 2018/2019 naleznete zde.

03.04.2018

S platností od 1.4.2018 je v rámci školní Wi-Fi sítě zakázán přístup na vybrané sociální sítě (Facebook, Twitter, ..) a jíné internetové stránky, které primárně neslouží k získávání informací potřebných k výuce. Toto opatření je v souladu s nařízením EU týkající se GDPR.

15.09.2016

09.09.2016

08.09.2016

13.06.2016

Fotogalerii z Akademie k 60. výročí školy můžete shlédnout zde. Jednotlivé fotografie je možné si objednat přímo u Flashfoto Gebauer.

12.06.2016

11.06.2016

Vybrané fotogalerie z akcí naší školy můžete také sdílet v plné velikosti na serveru: http://zelatovska.rajce.idnes.cz/

ARCHIV
Environmentální výchova, vzdělávání a osvěta
24.01.2013 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

EVVO koordinátor: PhDr. Pavel Opartný opatrny@zs-zelatovska.cz
  Úřední hodiny: Termín jen po předchozí domluvě.

 

Zde najdete informace vztahující se k environmentálnímu vzdělávání na ZŠ Želatovská. 

Roční školní program EVVO 2017/2018 - pdf_verze pro web

 

Aktuality:

Škola v přírodě 2. tříd: Penzion Tabačka - Velké Karlovice
21. 6. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný
Výsledky sběru PET-víček 2017/2018
20. 6. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Celkem jsme za tento školní rok nasbírali okolo 130 kg. Víčka si převzala paní Pavlišová a budou přidána ke Sbírce pro Míšu Teresku: http://www.obrna.eu/
Konečný stav nasbíraných víček, ke dne 31.5.2018 - zde.
Kateřina Bradová

Do práce na kole
24. 5. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Cílem projektu “Do práce na kole” je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo, nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Když lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale přispějí i k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu.
Do práce na kole je týmová soutěž pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně spolu s kolegy dojíždí během měsíce května do práce na kole.
V rámci soutěže se účastníci mohou zapojit hned do několika soutěžních kategorií zaměřených na pravidelnost, délku jízdy, kreativitu aj.
Z řad našich zaměstnanců se zapojily: Světlana Netopilová a p. uč. Aneta Školoudová, které na pracoviště dojíždí z Přerova a jejich pravidelnost je téměř 100%. Paní učitelka Sabina Macháňová jezdí na svém kole z Hranic, proto četnost jejich jízd není tak pravidelná (zejména kvůli předpovědi počasí), ale zato zvedá skóre týmu v počtu ujetých km.

Zobrazit fotky
Výuka na čerstvém vzduchu 7.A
24. 5. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Ve středu 23. května vyrazili žáci 7.A do parku Michalov, kde pod vedením paní Kosturové z Ornisu si nejen zopakovali učivo, ale dozvěděli se i spoustu dalších zajímavostí ze života jehličnatých i listnatých stromů. Věděli jste, že je v parku korkovník nebo zmarličník, kterému říkají „buchtovník“? Ne? Tak to si někdy zajděte na komentovanou prohlídku Michalovem.
Mgr. Vlasta Hlobilová

Zobrazit fotky
Hledání Emanuela 10. května 6.A
11. 5. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Tentokrát vyrazily obě třídy šesťáků do Biosu za tajemstvím motýlů. Po chvilce teorie si žáci zopakovali stavbu těla, prošli jednotlivá stádia vývoje, dozvěděli se i spoustu zajímavostí (víte například, že motýli čichají nohama?) a na závěr si mohli prohlédnout některé z denních i nočních druhů našich motýlů. Cestou zpátky neušly bystrým očím ani ti živí. Dokonce ani housenky.
Jo a ten Emanuel tam fakt nebyl. Asi hledá Makovou panenku.
Vlasta Hlobilová

Zobrazit fotky
Hledání Emanuela 9. května 6.B
11. 5. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Tentokrát vyrazily obě třídy šesťáků do Biosu za tajemstvím motýlů. Po chvilce teorie si žáci zopakovali stavbu těla, prošli jednotlivá stádia vývoje, dozvěděli se i spoustu zajímavostí (víte například, že motýli čichají nohama?) a na závěr si mohli prohlédnout některé z denních i nočních druhů našich motýlů. Cestou zpátky neušly bystrým očím ani ti živí. Dokonce ani housenky.
Jo a ten Emanuel tam fakt nebyl. Asi hledá Makovou panenku.
Vlasta Hlobilová

Zobrazit fotky
Kouzelný svět optiky 2.5.2018
2. 5. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

V úterý 2.5.2018 se žáci naši 9. tříd spolu s vybranými žáky 8. tříd vypravili na výstavu Kouzelný svět optiky, která je věnována 85. výročí vzniku optického průmyslu v Československu a založení firmy Meopta v Přerově, ale také novým trendům v tomto dynamicky se rozvíjejícím oboru. Žáci si mohli vyzkoušet laserové bludiště, obří krasohled či neonovou show. Všem se tato krátká návštěva Olomouce velmi líbila a doufejme, že si tak alespoň odnesli několik zajímavých informací o výrobcích a firmě, která je jednou z největších ve zdejším regionu.

Zobrazit fotky
Badatelský den - 20.4.2018 6.B
27. 4. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

V rámci Dne Země, který proběhl na naší škole v pátek 20. 4., se kluci ze 6.B pustili do Badatelského dne. Během dopoledne si vyzkoušeli 4 úkoly při zkoumání fotosyntézy. Nejprve si prohlédli pomocí mikroskopů chloroplasty v lístcích mechu. Během dalšího úkolu donutili vodní rostliny k vyšší produkci kyslíku. Pak následovala chromatografie barviv z listů rostlin a na závěr zkusili spočítat plochu listů.
Malou ukázku z bádání můžete vidět zde.
Odkaz na https://youtu.be/6vXZPc__ziU
Vlasta Hlobilová

Den Země na ZŠ Želatovská 20.4.2018
20. 4. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Dvacátý duben jsme na Želatovské věnovali oslavám Dne Země. Žáci osmých a devátých tříd se rozmístili na dvanáct stanovišť plných úkolů, které si postupně prošly všechny zbývající ročníky prvního a druhého stupně naší školy. Postupně museli plnit úkoly zaměřené na vzdělávací oblasti hlavně zeměpisné a přírodovědné, ale také je čekaly úkoly sportovní, výtvarné a taky prostě jen zábavné. Celé dopoledne se vydařilo a odměnou nám byl úsměv ve tvářích našich žáků.

Zobrazit fotky
Den Země 2018
19. 4. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Základy první pomoci 8.B 18.4.2018
18. 4. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

První pomoc musí umět každý. Samozřejmě, že se ji učíme i ve škole, ale některé věci je nejlepší si vyzkoušet a tak jsme vyrazili celá třída na Český červený kříž. Zde jsme shlédli poučná videa, informace z nich si společně zopakovali a prakticky si vše i vyzkoušeli. A jak nám to šlo? Podívejte se na fotky.

Zobrazit fotky
Velikonoční salon - 5.B
5. 4. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Dne 22.3. jsme navštívili velikonoční salon.
Atmosféra byla výborná, dozvěděli jsme se něco nového o velikonočních tradicích a odnesli jsme si moc pěkné výrobky.

Zobrazit fotky
Výsadba keřů - Pastvisko 28.3.2018
4. 4. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Dne 28.3.2018 se i naše škola připojila k výsadbě keřů v lokalitě Pastvisko. Naši žáci 7.A vysadili několik keřů v rámci nově vznikající ovocné stezky, která má za cíl obnovit starou ovocnou polní stezku Pastviska. Na periférii Přerova tak vzniká nové místo, kam naši občané mohou chodit na procházku, či si třeba zaběhat.

Zobrazit fotky
Jiřina Kate má bronz!
28. 3. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Ani letos se neobešlo finále soutěže Naší přírodou bez naší účasti. Tentokrát proběhlo ve středu 28. 3. na stanici BIOS, kam se dostavili vítězové základních kol z celého okresu. Jiřina Kate Střeláková si skvělým výkonem vybojovala postup do finále v oboru Společenství lesa a v silné konkurenci žáků základních škol a studentů nižších ročníků gymnázií získala nádherné třetí místo.
Jiřině Kate srdečně blahopřejeme a přejeme spoustu krásných zážitků na zájezdě do oblasti Rejvízu, kam se všichni finalisté za odměnu vydají.
Mgr. Vlasta Hlobilová

Zobrazit fotky
Zdravá 5 - 2.B
25. 3. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Projekt nadačního fondu Albert - Zdravá 5. Učili jsme se o zásadách zdravé výživy a zhotovili jsme si ovocné špízy, na kterých jsme si později i pochutnali.

Zobrazit fotky
Ovocnou stezku do polí 2018
19. 3. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Soví den - 7.B
12. 3. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Také žáci 7.B se dočkali a vyrazili na Ornitologickou stanici za sovami. V malém sále si prohlédli vycpané jedince nejen našich sov, ale i druhů, které k nám jen občas zalétají. Vyprávění o životě sov bylo proloženo i ukázkami hlasů těchto opeřenců a také Marian-sova ulovil Ondru-myš. Pak už nás čekal jeden z obyvatel stanice – kalous pustovka, který nemá bohužel jedno křídlo, takže musí žít v péči člověka. Ti odvážnější si ho mohli i pohladit.
V. Hlobilová

Zobrazit fotky
Soví den - 7.A
1. 3. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Ornitologická stanice přivítala v posledním únorovém (a pěkně mrazivém) dni žáky 7.A. Nejprve se pěkně v teple výstavního sálu seznámili nejen se sovami, které žijí na našem území, ale i se zástupci, kteří k nám jen zalétávají. Všichni si se zájmem prohlédli vycpané preparáty, poslechli si nahrávky hlasů a Joža s Ondrou si mohli zahrát na predátora a kořist. Pak se s paní lektorkou vydali k voliérám, kde si mohli prohlédnout a také i pohladit živého kalouse ušatého.
V. Hlobilová

Zobrazit fotky
Šesťáci v Biosu - 6.B
23. 2. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Obě třídy šesťáků se vydaly do stanice BIOS za programem „Potravní vztahy v lese“. Nejprve je čekalo malé opáčko již probraného učiva (tady paní učitelka i paní lektorka Mlčáková byly mile překvapené, kolik si toho žáci pamatovali ze školy). Potom si žáci mohli sami vytvořit potravní pyramidu lesního ekosystému a na závěr rozlousknout většinu zakódovaných názvů lesních živočichů.
Vlasta Hlobilová (ta mile překvapená učitelka)

Zobrazit fotky
Šesťáci v Biosu - 6.A
23. 2. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Obě třídy šesťáků se vydaly do stanice BIOS za programem „Potravní vztahy v lese“. Nejprve je čekalo malé opáčko již probraného učiva (tady paní učitelka i paní lektorka Mlčáková byly mile překvapené, kolik si toho žáci pamatovali ze školy). Potom si žáci mohli sami vytvořit potravní pyramidu lesního ekosystému a na závěr rozlousknout většinu zakódovaných názvů lesních živočichů.
Vlasta Hlobilová (ta mile překvapená učitelka)

Zobrazit fotky
Planetáruim Brno - 5.A a 5.B
25. 1. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Dne 23.1.2018 třídy 5.A a 5.B navštívily Planetárium v Brně. Program "Planety a planetky" děti velmi zaujal, správně reagovaly na otázky přednášejícího k danému tématu. Zbytek odpoledne jsme strávili ve vědeckém centru Vida, kde se děti mohly vydovádět, vyzkoušet si různé zajímavé atrakce a zároveň se seznámit s tím, na jakém principu fungují nejrozmanitější fyzikální jevy.

Zobrazit fotky
Mikrosvět 6.B
18. 12. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Kluci ze 6.B si vyzkoušeli práci s mikroskopy. Sami si vyrobili preparáty z tenké slupky cibule a pak už jen koukali, co jim mikroskop ukázal.
V. Hlobilová

Zobrazit fotky
Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR - soputěž v Hranicích 13.12.2017
13. 12. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Tři vybraní žáci naší školy - Gabriela Patalová, Jan Skopal a Šimon Kuchta, všichni žáci 9.B, se vypravili na letošní 6. ročník soutěže, Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR, kterou pořádala SPŠ Hranice, obor Aplikovaná chemie, ve spolupráci s největším chemickým podnikem v kraji - společností PRECHEZA a.s. Naši žáci se sice bohužel neumístili na žádném postupovém místě, ale i tak si vyzkoušeli na vlastní kůži několik efektních chemických experimentů v opravdových chemických laboratořích.

Zobrazit fotky
Hvězdná obloha a pravěk pro naše šesťáky v Brně
8. 12. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Dne 7. prosince 2017 se naši žáci šestých tříd, doplněni několika sedmáky, vypravili na exkurzi do Brna. V dopolední části navštívili Hvězdárnu s programem Do vesmíru a zase zpátky. Po hvězdném programu se vypravili "nasát" atmosféru vánočních trhů v centru Brna. Exkurze byla zakončena účastí na komentované výstavě v muzeu Anthropos, které se zaměřuje na pravěk, který již žáci v tomto školním roce v dějepisu probrali a tak si jen vědomosti zopakovali a rozšířili. Počasí nám přálo a doufáme, že se v příštím roce opět někam vypravíme.

Zobrazit fotky
Mokrý svět - 20.11.2017 9.B
27. 11. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Také deváté třídy zavítaly na stanici BIOS, kde je čekalo bližší seznámení s různými typy vod a s jejich obyvateli. A aby to bylo stylové, cestou zpátky do školy provázela v pondělí 20. listopadu třídu 9.B dešťová přeháňka.
Vlasta Hlobilová

Zobrazit fotky
Dolní Vítkovice a Svět Techniky Ostrava - 22.11.2017
24. 11. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Ve středu 22.11.2017 se naši sedmáci spolu s vybranými deváťáky naší školy vypravili za poznáním vědy, techniky a výroby železa do Ostravy. Po krátké ranní úvodní zastávce v OC Nová Karolina se všichni mohli ponořit do prostředí výroby železa, koksu a jejich zpracování v areálu Dolních Vítkovic. Že se jednalo i o adrenalinový zážitkem, by mnozí, včetně učitelů, mohli vyprávět při sestupu z Bolt Tower. Odpolední část si naši žáci užili v nedalekém Světě Techniky, kdy kromě technických a přírodovědných zajímavostí, mohli také zažít 3D kinoprojekci a na vlastní kůži zakusit několik efektních chemických experimentů.

Zobrazit fotky
Naši plazi - 7.B
16. 11. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Že jsou hadi slizcí? S tím už si na naše sedmáky nepřijdete. V pondělí 13. 11. se žáci 7.B vydali na BIOS, kde jim pan Růžička nejprve představil všech 11 druhů plazů České republiky. V závěru programu je vzal i k teráriím, kde někteří překonali sami sebe a troufli si na hada sáhnout.
Vlasta Hlobilová

Zobrazit fotky
Naši plazi - 7.A
16. 11. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Že jsou hadi slizcí? S tím už si na naše sedmáky nepřijdete. Ve středu 15. 11. se žáci 7.A vydali na BIOS, kde jim pan Růžička nejprve představil všech 11 druhů plazů České republiky. V závěru programu je vzal i k teráriím, kde někteří překonali sami sebe a troufli si na hada sáhnout.
Vlasta Hlobilová

Zobrazit fotky
Naší přírodou – aneb Zase máme zlato!
16. 11. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Žáci z naší školy byli vylosováni v soutěži Naší přírodou do úvodního kvalifikačního kola, které proběhlo v úterý 14. listopadu v prostorách stanice BIOS.
Jako každý rok se soutěžilo ve 4 oborech: společenstvo lesa, společenstvo vody, společenstvo polí, luk a pastvin a společenstvo lidských sídlišť. Jak starší, tak mladší žáci se utkali se stejně starými soupeři z různých škol přerovského okresu.
Svou premiéru na soutěži si odbyli sedmáci – Tereza Rabinová, Anna Kociánová, Nikola Králíkova a Otto Fialík, všichni ze 7.A. Po těžkém boji získala děvčata jedno třetí a dvě čtvrtá místa, nejlépe se vedlo Ottovi, který vybojoval druhé místo.
V kategorii starších žáků nastoupili Adam Mužík z 9.A, Jiřina Kate Střeláková, Jan Skopal a Šimon Kuchta z 9.B. Klukům chyběl pověstný kousíček štěstí, takže svorně obsadili nádherná druhá místa. No a to nejlepší na konec – Jiřina Kate suverénně vyhrála a tak si vybojovala postup do jarního finále.
K dosaženým umístěním všem gratulujeme a vítězce přejeme opět mnoho štěstí.
Mgr. Vlasta Hlobilová

Zobrazit fotky
Exkurze do Brna 8. třídy 9.11.2017
10. 11. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Dne 9.11.2017 vyrazily třídy 8.A, 8.B a část devátých tříd na exkurzi do Brna. Naše první zastávka byla v zábavním vědeckém parku VIDA. Tady jsme si všichni mohli vyzkoušet například odpálit si vodíkovou raketu, otestovat rozsah svého hlasu, stát se hvězdou zpravodajství o počasí, zmrazit vlastní stín, zažít zemětřesení nebo rozpoutat tornádo. Také jsme se zde mohli sklouznout na velké skluzavce i potočit se na kolotoči. Až jsme se dostatečně vyřádili, následoval program zaměřený na zvuk, který jsme mohli nejenom slyšet, ale dokonce i vidět.

Zobrazit fotky
Návštěva Biosu 8.A
6. 11. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Také žáci 8.A se vydali do Biologické stanice. Tentokrát je čekal program věnovaný ekologii živočichů otevřených krajin. Krajin, které proměnil svou činností člověk a živočichové se museli přizpůsobit.
Vlasta Hlobilová

Zobrazit fotky
Zdravé zuby 3.11.2017
3. 11. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

I v tomto školním roce k nám na druhý stupeň (do 6. a 7. tříd) opět zavítaly budoucí zubařky a žákům představily základy správného čištění zubů, stejně jako i ostatních pravidel dentální hygieny.
 

Zobrazit fotky
Mykokosmos 18.10.2017
19. 10. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Ve středu 18. října žáci 6.A i 6.B navštívili výstavu Mykokosmos v budově Ornisu a stali se tak alespoň na hodinu malými badateli – mykology. Pod vedením paní Kosturové se seznámili s mnoha zajímavostmi ze světa hub, obdivovali modely hub vyrobené panem Polčákem a také si vyplnili pracovní listy. Zajímavá byla i možnost čichnout si k některým sušeným houbám.
Pokud si chcete výstavu prohlédnout také, spěchejte. Její konec 30. října se kvapem blíží.
Vlasta Hlobilová

Zobrazit fotky
72 hodin - 6.A+6.B
16. 10. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

V pátek 13. října se žáci 6.A a 6.B zapojili do projektu „72 hodin“. Žáci započali tuto dobrovolnickou akci úklidem odpadků v parku Michalov. Poté navštívili Střední zemědělskou školu v Přerově, kde je čekala prohlídka školní farmy. Součástí prohlídky bylo krmení koní a domácích zvířat tvrdým pečivem a jablky, které žáci zvířatům sami přinesli. Akce byla zakončena na laguně opět sběrem odpadků a zavěšením ručně vyrobených krmítek pro ptáčky.

Zobrazit fotky
Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva - 6.A
16. 10. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

V pondělí 16. října se žáci šestých ročníků zúčastnili preventivního programu „Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva“ v Středisku volného času ATLAS v Přerově. Žáci získali nové poznatky z požární prevence v přírodě a poskytnutí první pomoci při popáleninách a intoxikaci kouřem.

Zobrazit fotky
Lovu zdar! - 6.B
13. 10. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Středa 11. a čtvrtek 12. října proměnil naše šesťáky v lovce. Vydali se totiž na Bios, kde je čekal program „Život v půdě“. Nejprve si něco málo zopakovali v učebně, zdolali zákeřný kvíz a pak už hurá do terénu na lov havěti. A že jí přes pokročilý podzim bylo. Misky se za chvíli zaplnily žížalami, pavouky, stonožkami, mnohonožkami, škvory, mravenci, ruměnicemi, …
Vlasta Hlobilová

Zobrazit fotky
Lovu zdar! - 6.A
13. 10. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Středa 11. a čtvrtek 12. října proměnil naše šesťáky v lovce. Vydali se totiž na Bios, kde je čekal program „Život v půdě“. Nejprve si něco málo zopakovali v učebně, zdolali zákeřný kvíz a pak už hurá do terénu na lov havěti. A že jí přes pokročilý podzim bylo. Misky se za chvíli zaplnily žížalami, pavouky, stonožkami, mnohonožkami, škvory, mravenci, ruměnicemi, …
Vlasta Hlobilová

Zobrazit fotky
72 hodin - zábavné odpoledne pro Dětský domov Přerov
13. 10. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Dne 12.10.2017 si žáci 8.B v rámci dobrovolnického projektu 72 hodin připravili zábavné odpoledne pro Dětský domov Přerov. Připraveny byly pro děti následující aktivity: fotbal, florbal, tanec a malování na obličej. Všechny aktivity přišly dětem k duhu a hned si vybraly tu svou. Celá akce byla velice vydařená a na konci dostali naši hosté malou sladkost a svíčky, které vyrobili naši žáci v kroužku pod vedením pana učitele Opatrného. Spokojenost byla na obou stranách a již teď jednáme o další budoucí spolupráci.

Zobrazit fotky
Návštěva a pomoc v Útulku pro zatoulaná zvířata 12.10.2017 - 72. hodin
12. 10. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Dne 12. října 2017 jsme se vypravili v rámci projektu 72 hodin (3 dny dobrovolnických aktivit) pomoci do místního Útulku pro zatoulaná zvířata v Přerově. Pejskům a kočičkám jsme přinesli něco na zub, pomohli jsme jich několik vyvenčit a také jsme jim pěkně vyčistili kotce. Pomoc se všem líbila a za celou 7.A mohu říci, že jsme rádi pomohli a snad i v budoucnu budeme pomáhat i dále.

Zobrazit fotky
Sbírka víček od PET lahví ve školním roce 2016/2017
25. 9. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Celý školní rok opět probíhala na ZŠ Želatovská v Přerově sbírka víček od PET lahví pro Lukáška Kameníčka z Olomouce. Díky ní se podařilo předat úžasných 143,6 kg tohoto "odpadu".
Děkujeme všem sběračům a věříme, že sbírka pro dobrou věc bude pokračovat i v následujícím školním roce...

Zobrazit fotky
Sběr papíru 2017-2018
13. 9. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Sběr hliníku 2017-2018
8. 9. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Výsledky sběru PET-víček ve školním roce 2016/2017
21. 6. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Výsledky ve sběru PET-víček v kategorii jednotlivci najdete zde.

Sběr baterií 2017-2018
9. 9. 2016 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Sběr tonerů 2017-2018
8. 9. 2016 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Sbírka víček od PET lahví v tomto školním roce 2015/2016
28. 6. 2016 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Celý školní rok probíhala na ZŠ Želatovská v Přerově sbírka víček od PET lahví pro Lukáška Kameníčka z Olomouce. Díky ní se podařilo předat úžasných 220 kg tohoto "odpadu".
Děkujeme všem sběračům a věříme, že sbírka pro dobrou věc bude pokračovat i v následujícím školním roce...

Zobrazit fotky
Projekt EKOPOLIS
7. 3. 2013 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Ve školním roce 2012/2013 se naše škola zapojila do projektu EKOPOLIS. Žáci si mohou v rámci výuky, ale i mimo ni, vyzkoušet zajímavou stolní hru s cílempřivést hráče k zamyšlení nad základními proncipy fungování určitého území. V případě této hry se jedná o uzavřené údolí, ve kterém se postupně rozvíjejí jednotlivá městečka.

Trvalý odkaz