13.03.2019

Omluvenky žáků hlásit: - sekretariát - 581 202 970 - mobil-sekretariát - 739 329 161 (paní S. Netopilová) - emailem třídní učitelce (kontakt na TU zde)

07.03.2019

06.01.2019

Informace pro rodiče vycházejících žáků k přijímacímu řízení na střední školy ve školním roce 2018/2019 - zde.

05.09.2018

12.05.2018

8.B - třída se zaměřením na lední hokej

Mgr. Alice Kočarová

kocarova@zs-zelatovska.cz

Návštěva Prahy a její vánoční atmosféry
9. 12. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Dne 6.12.2018 si žáci 6.A a 8.B zkrátili čas před Vánoci návštěvou Prahy a její vánoční atmosféry. Prohlídku jsme zahájili pěší chůzí od Obecního domu na Václavské náměstí k nově opravenému Národnímu muzeu, dále pokračovali k Staroměstskému náměstí, kde si všichni užili pravou vánoční Prahu a její trhy. Dále jsme navštívili Parlament ČR, kde žáci měli možnost sledovat tzv. "interpelace" v přímém přenosu a potkat pana Karla Schwarzenberga osobně. Pěšky jsme se přesunuli na Kampu a k muzeu Franze Kafky a k legendární zdi Johna Lennona, kde jsme pokračovali přes Karlův most a Staré město a zpět k Staroměstskému náměstí a poté opět k Obecnímu domu jako poslednímu bodu výletu a možnosti nakoupit drobné dárky. Plní vánoční nálady a zážitků jsme se vrátili ve večerních hodinách zpět do Přerova.

Žáci 8.B se vydali navštívit děti v Nemocnici Přerov
14. 10. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

V rámci dobrovolnického projektu 72 hodin se žáci 8.B vydali navštívit děti v Nemocnici Přerov, kde jim předali dárky v podobě nejen plyšových hraček, tímto činem se pokusili zpříjemnit jejich pobyt zde. Všem žákům a rodičům, kteří poskytli malé i velké dárky nemocným dětem patří velké díky a věřím, že jim odměnou byl dobrý pocit pomoci i těm z nich, jejichž dny nejsou tak veselé a bezstarostné jako jejich.

Materiály do výuky chemie - 8. třída
3. 10. 2013 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Návody pro praktickou experimentální činnost

Periodická tabulka

Chemické sklo a nádobí
Zkoumání vlastností látek
Filtrace
Hasící přístroj
Balónek plněný CO2
Měření pH

Výuka

Chemické prvky - učebnice: Úvod do obecné a anorganické chemie (J. Mach; I. Plucková; J. Šibor):
Rozdělení chemických prvků 1
Rozdělení chemických prvků 2
Vodík - EXPERIMENTY: Důkaz vodíku; Rozklad peroxidu vodíku
Kyslík - EXPERIMENTY: Laboratorní příprava kyslíku;
Dusík - EXPERIMENTY: Důkaz dusíku v bílkovinách
Halogeny - EXPERIMENTY: Rozpouštění HCl ve vodě; Reakce chloru se sodíkem; Sublimace jodu
Uhlík, síra - EXPERIMENTY: Aktivní uhlí; Plastická síra
Fosfor - EXPERIMENTY: Hoření červeného fosforu;
Polokovy - Si
Kovy - dělení, Al - Fakta o hliníku - film
Kovy - Fe, Cu, Au - Výuková prezentace
Kovy - Ag, Pb, Zn, Hg - Nebezpeční rtuti - film; Odlévání olova - film
Alkalické kovy - EXPERIMENTY: Plamenové zkoušky
Kovy alkalických zemin - EXPERIMENTY: Reakce hořčíku a vápníku s vodou
Materiály slouží jako podpůrné a k doplnění informací z výuky.