8.B - třída se zaměřením na lední hokej

kocarova@zs-zelatovska.cz

Žáci 8.B se vydali navštívit děti v Nemocnici Přerov
14. 10. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

V rámci dobrovolnického projektu 72 hodin se žáci 8.B vydali navštívit děti v Nemocnici Přerov, kde jim předali dárky v podobě nejen plyšových hraček, tímto činem se pokusili zpříjemnit jejich pobyt zde. Všem žákům a rodičům, kteří poskytli malé i velké dárky nemocným dětem patří velké díky a věřím, že jim odměnou byl dobrý pocit pomoci i těm z nich, jejichž dny nejsou tak veselé a bezstarostné jako jejich.

Materiály do výuky chemie - 8. třída
3. 10. 2013 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Návody pro praktickou experimentální činnost

Periodická tabulka

Chemické sklo a nádobí
Zkoumání vlastností látek
Filtrace
Hasící přístroj
Balónek plněný CO2
Měření pH

Výuka

Chemické prvky - učebnice: Úvod do obecné a anorganické chemie (J. Mach; I. Plucková; J. Šibor):
Rozdělení chemických prvků 1
Rozdělení chemických prvků 2
Vodík - EXPERIMENTY: Důkaz vodíku; Rozklad peroxidu vodíku
Kyslík - EXPERIMENTY: Laboratorní příprava kyslíku;
Dusík - EXPERIMENTY: Důkaz dusíku v bílkovinách
Halogeny - EXPERIMENTY: Rozpouštění HCl ve vodě; Reakce chloru se sodíkem; Sublimace jodu
Uhlík, síra - EXPERIMENTY: Aktivní uhlí; Plastická síra
Fosfor - EXPERIMENTY: Hoření červeného fosforu;
Polokovy - Si
Kovy - dělení, Al - Fakta o hliníku - film
Kovy - Fe, Cu, Au - Výuková prezentace
Kovy - Ag, Pb, Zn, Hg - Nebezpeční rtuti - film; Odlévání olova - film
Alkalické kovy - EXPERIMENTY: Plamenové zkoušky
Kovy alkalických zemin - EXPERIMENTY: Reakce hořčíku a vápníku s vodou
Materiály slouží jako podpůrné a k doplnění informací z výuky.