03.04.2018

dolezalova@zs-zelatovska.cz

Školní výlet 8. třídy - 21.6.2018 Ostrava
22. 6. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

V první letní den se třídy 8.A a 8.B doplněny žáky z 5.B, 6.A a 9.A vydaly na výlet do Ostravy. Naše první zastávka byla v JumpParku, zde žáky čekalo 45 minut parkuru a 45 minut dovádění na trampolínách. Následovala zastávka na občerstvení v OC Karolina a na závěr se konala návštěva ZOO. Celý den nám přálo krásné počasí a panovala skvělá nálada, takže jsme školní rok velice úspěšně završili.

Exkurze do Brna 8. třídy 9.11.2017
10. 11. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Dne 9.11.2017 vyrazily třídy 8.A, 8.B a část devátých tříd na exkurzi do Brna. Naše první zastávka byla v zábavním vědeckém parku VIDA. Tady jsme si všichni mohli vyzkoušet například odpálit si vodíkovou raketu, otestovat rozsah svého hlasu, stát se hvězdou zpravodajství o počasí, zmrazit vlastní stín, zažít zemětřesení nebo rozpoutat tornádo. Také jsme se zde mohli sklouznout na velké skluzavce i potočit se na kolotoči. Až jsme se dostatečně vyřádili, následoval program zaměřený na zvuk, který jsme mohli nejenom slyšet, ale dokonce i vidět.

Návštěva Biosu 8.A
6. 11. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Také žáci 8.A se vydali do Biologické stanice. Tentokrát je čekal program věnovaný ekologii živočichů otevřených krajin. Krajin, které proměnil svou činností člověk a živočichové se museli přizpůsobit.
Vlasta Hlobilová

Materiály pro výuku IVT
29. 9. 2016 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Materiály pro výuku IVT - Hardware - naleznete zde.

Materiály do výuky chemie - 8. třída
3. 10. 2013 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Návody pro praktickou experimentální činnost

Periodická tabulka

Chemické sklo a nádobí
Zkoumání vlastností látek
Filtrace
Hasící přístroj
Balónek plněný CO2
Měření pH

Výuka

Chemické prvky - učebnice: Úvod do obecné a anorganické chemie (J. Mach; I. Plucková; J. Šibor):
Rozdělení chemických prvků 1
Rozdělení chemických prvků 2
Vodík - EXPERIMENTY: Důkaz vodíku; Rozklad peroxidu vodíku
Kyslík - EXPERIMENTY: Laboratorní příprava kyslíku;
Dusík - EXPERIMENTY: Důkaz dusíku v bílkovinách
Halogeny - EXPERIMENTY: Rozpouštění HCl ve vodě; Reakce chloru se sodíkem; Sublimace jodu
Uhlík, síra - EXPERIMENTY: Aktivní uhlí; Plastická síra
Fosfor - EXPERIMENTY: Hoření červeného fosforu;
Polokovy - Si
Kovy - dělení, Al - Fakta o hliníku - film
Kovy - Fe, Cu, Au - Výuková prezentace
Kovy - Ag, Pb, Zn, Hg - Nebezpeční rtuti - film; Odlévání olova - film
Alkalické kovy - EXPERIMENTY: Plamenové zkoušky
Kovy alkalických zemin - EXPERIMENTY: Reakce hořčíku a vápníku s vodou
Materiály slouží jako podpůrné a k doplnění informací z výuky.

Materiály do výuky ICT 7. třídy
2. 9. 2013 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Zde budou postupně vkládány výukové materiály do výuky ICT

Pro zobrazení nahraných výukových materiálů je nutné rozkliknout "Trvalý odkaz".

Poslední aktualizace 14.9.2017.