Třídní učitel:

opatrny@zs-zelatovska.cz

Přípomínka vzniku ČSR v naší 8.A
1. 11. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

I naše 8.A se připojila k oslavám 100. výročí vzniku republiky. Zapojili jsme se do celoškolní akce s názvem „Jak to vidíme? Aneb 100. let naší republiky“. Ve třídě jsme vytvářeli poster na téma Kultura za 100 let a J. Mirga vytvářel originální kresláná loga k tomuto kulatému výročí. Jak se nám to povedlo, můžete posoudit na fotkách.

72 hodin - Pomoc našich osmáků v MŠ Kratochvílova
14. 10. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Práce učitelek a vychovatelek není nikterak jednoduchá a proto se naši osmáci rozhodli jim alespoň jeden den trochu odlehčit a pomoci. V pátek 12.10.2018 jsme se všichni z 8.A v rámci projektu 72 hodin vypravili pro malé děti v MŠ Kratochvílova zrealizovat zajímavý venkovní program. Počasí nám přálo, a tak jsme mohli s dětmi skákat v pytlech, kopat s míčem, skládat pexeso, tančit a plést copánky (hlavně naše děvčata), či jen se točit na kolotoči. Musím říci, že naši žáci se úkolu zhostili opravdu svědomitě a malé děti byly nadšené. Tak uvidíme, kde budeme moc pomoct zase příští rok...
PhDr. Pavel Opatrný, třídní učitel 8.A

Materiály do výuky chemie - 8. třída
3. 10. 2013 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Návody pro praktickou experimentální činnost

Periodická tabulka

Chemické sklo a nádobí
Zkoumání vlastností látek
Filtrace
Hasící přístroj
Balónek plněný CO2
Měření pH

Výuka

Chemické prvky - učebnice: Úvod do obecné a anorganické chemie (J. Mach; I. Plucková; J. Šibor):
Rozdělení chemických prvků 1
Rozdělení chemických prvků 2
Vodík - EXPERIMENTY: Důkaz vodíku; Rozklad peroxidu vodíku
Kyslík - EXPERIMENTY: Laboratorní příprava kyslíku;
Dusík - EXPERIMENTY: Důkaz dusíku v bílkovinách
Halogeny - EXPERIMENTY: Rozpouštění HCl ve vodě; Reakce chloru se sodíkem; Sublimace jodu
Uhlík, síra - EXPERIMENTY: Aktivní uhlí; Plastická síra
Fosfor - EXPERIMENTY: Hoření červeného fosforu;
Polokovy - Si
Kovy - dělení, Al - Fakta o hliníku - film
Kovy - Fe, Cu, Au - Výuková prezentace
Kovy - Ag, Pb, Zn, Hg - Nebezpeční rtuti - film; Odlévání olova - film
Alkalické kovy - EXPERIMENTY: Plamenové zkoušky
Kovy alkalických zemin - EXPERIMENTY: Reakce hořčíku a vápníku s vodou
Materiály slouží jako podpůrné a k doplnění informací z výuky.