03.04.2018

opatrny@zs-zelatovska.cz

Návštěva Prahy 30.5.2018 - 7.A
31. 5. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Ve čtvrtek 30.5.2018 se vypravila naše 7.A pod dozorem vyučujících na poznávací výlet do Prahy. Nejeli jsme sice metrem, ale užili jsme si pozemní lanovou dráhu na Petřín, kdy nás na vrcholu rozhledny uchvátil krásný výhled. V zrcadlovém bludišti jsme nezabloudili, ale mnozí si nestíhali dělat selfie jedno za druhým. Procházka historickými zahradami, i centrem Prahy byla vyčerpávající a proto prostě někteří museli navštívit Zetko a občerstvení, aby výletu zkratka nic nechybělo. Domů jsme se vrátili vyčerpaní, ale snad většinou i spokojení.

Výuka na čerstvém vzduchu 7.A
24. 5. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Ve středu 23. května vyrazili žáci 7.A do parku Michalov, kde pod vedením paní Kosturové z Ornisu si nejen zopakovali učivo, ale dozvěděli se i spoustu dalších zajímavostí ze života jehličnatých i listnatých stromů. Věděli jste, že je v parku korkovník nebo zmarličník, kterému říkají „buchtovník“? Ne? Tak to si někdy zajděte na komentovanou prohlídku Michalovem.
Mgr. Vlasta Hlobilová

Výsadba keřů - Pastvisko 28.3.2018
4. 4. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Dne 28.3.2018 se i naše škola připojila k výsadbě keřů v lokalitě Pastvisko. Naši žáci 7.A vysadili několik keřů v rámci nově vznikající ovocné stezky, která má za cíl obnovit starou ovocnou polní stezku Pastviska. Na periférii Přerova tak vzniká nové místo, kam naši občané mohou chodit na procházku, či si třeba zaběhat.

Soví den - 7.A
1. 3. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Ornitologická stanice přivítala v posledním únorovém (a pěkně mrazivém) dni žáky 7.A. Nejprve se pěkně v teple výstavního sálu seznámili nejen se sovami, které žijí na našem území, ale i se zástupci, kteří k nám jen zalétávají. Všichni si se zájmem prohlédli vycpané preparáty, poslechli si nahrávky hlasů a Joža s Ondrou si mohli zahrát na predátora a kořist. Pak se s paní lektorkou vydali k voliérám, kde si mohli prohlédnout a také i pohladit živého kalouse ušatého.
V. Hlobilová

Přednáška v angličtině o Austrálii pro 7. třídy
27. 2. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Dne 27. února se žáci našich sedmých třídy v rámci vyučování zúčastnili přednášky zkušeného cestovatele a učitele Mgr. Karla Kocůrka, která byla vedena v angličtině a zaměřena na Austrálii. Téma bylo zajímavě podané a jazyková bariéra ne tak velká, jak se zdálo.

Praktické činnosti v 7.A
25. 1. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Ve středu 24. ledna 2018 se žáci 7.A v rámci výuky vaření zhostili netradičního úkolu. Sami měli navrhnout a vytvořit chutné jídlo. Jak se jim to povedlo, se můžete podívat ...

Dolní Vítkovice a Svět Techniky Ostrava - 22.11.2017
24. 11. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Ve středu 22.11.2017 se naši sedmáci spolu s vybranými deváťáky naší školy vypravili za poznáním vědy, techniky a výroby železa do Ostravy. Po krátké ranní úvodní zastávce v OC Nová Karolina se všichni mohli ponořit do prostředí výroby železa, koksu a jejich zpracování v areálu Dolních Vítkovic. Že se jednalo i o adrenalinový zážitkem, by mnozí, včetně učitelů, mohli vyprávět při sestupu z Bolt Tower. Odpolední část si naši žáci užili v nedalekém Světě Techniky, kdy kromě technických a přírodovědných zajímavostí, mohli také zažít 3D kinoprojekci a na vlastní kůži zakusit několik efektních chemických experimentů.

Naši plazi - 7.A
16. 11. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Že jsou hadi slizcí? S tím už si na naše sedmáky nepřijdete. Ve středu 15. 11. se žáci 7.A vydali na BIOS, kde jim pan Růžička nejprve představil všech 11 druhů plazů České republiky. V závěru programu je vzal i k teráriím, kde někteří překonali sami sebe a troufli si na hada sáhnout.
Vlasta Hlobilová

Zdravé zuby 3.11.2017
3. 11. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

I v tomto školním roce k nám na druhý stupeň (do 6. a 7. tříd) opět zavítaly budoucí zubařky a žákům představily základy správného čištění zubů, stejně jako i ostatních pravidel dentální hygieny.

Návštěva a pomoc v Útulku pro zatoulaná zvířata 12.10.2017 - 72. hodin
12. 10. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Dne 12. října 2017 jsme se vypravili v rámci projektu 72 hodin (3 dny dobrovolnických aktivit) pomoci do místního Útulku pro zatoulaná zvířata v Přerově. Pejskům a kočičkám jsme přinesli něco na zub, pomohli jsme jich několik vyvenčit a také jsme jim pěkně vyčistili kotce. Pomoc se všem líbila a za celou 7.A mohu říci, že jsme rádi pomohli a snad i v budoucnu budeme pomáhat i dále.

Materiály pro výuku IVT
29. 9. 2016 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Materiály pro výuku IVT - Hardware - naleznete zde.

Materiály do výuky ICT 7. třídy
2. 9. 2013 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Zde budou postupně vkládány výukové materiály do výuky ICT

Pro zobrazení nahraných výukových materiálů je nutné rozkliknout "Trvalý odkaz".

Poslední aktualizace 14.9.2017.