Základní škola Želatovská
UpolLogo
Fakultní škola
Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci

Menu

Důležité informace

12.04.2018

Seznam zapsaných žáků do 1. tříd na základní škole ZŠ Želatovská pro školní rok 2018/2019 naleznete zde.

03.04.2018

S platností od 1.4.2018 je v rámci školní Wi-Fi sítě zakázán přístup na vybrané sociální sítě (Facebook, Twitter, ..) a jíné internetové stránky, které primárně neslouží k získávání informací potřebných k výuce. Toto opatření je v souladu s nařízením EU týkající se GDPR.

15.09.2016

09.09.2016

08.09.2016

13.06.2016

Fotogalerii z Akademie k 60. výročí školy můžete shlédnout zde. Jednotlivé fotografie je možné si objednat přímo u Flashfoto Gebauer.

12.06.2016

11.06.2016

Vybrané fotogalerie z akcí naší školy můžete také sdílet v plné velikosti na serveru: http://zelatovska.rajce.idnes.cz/

ARCHIV
6.B - třída se zaměřením na lední hokej
24.05.2009 | Vložil: Mgr. Jaromír Školoudík Ph.D.

Třídní učitelka:

Mgr. Zuzana Zifčáková

Kontakt:

zifcakova@zs-zelatovska.cz

Aktuality:

Hledání Emanuela 9. května 6.B
11. 5. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Tentokrát vyrazily obě třídy šesťáků do Biosu za tajemstvím motýlů. Po chvilce teorie si žáci zopakovali stavbu těla, prošli jednotlivá stádia vývoje, dozvěděli se i spoustu zajímavostí (víte například, že motýli čichají nohama?) a na závěr si mohli prohlédnout některé z denních i nočních druhů našich motýlů. Cestou zpátky neušly bystrým očím ani ti živí. Dokonce ani housenky.
Jo a ten Emanuel tam fakt nebyl. Asi hledá Makovou panenku.
Vlasta Hlobilová

Zobrazit fotky
Badatelský den - 20.4.2018 6.B
27. 4. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

V rámci Dne Země, který proběhl na naší škole v pátek 20. 4., se kluci ze 6.B pustili do Badatelského dne. Během dopoledne si vyzkoušeli 4 úkoly při zkoumání fotosyntézy. Nejprve si prohlédli pomocí mikroskopů chloroplasty v lístcích mechu. Během dalšího úkolu donutili vodní rostliny k vyšší produkci kyslíku. Pak následovala chromatografie barviv z listů rostlin a na závěr zkusili spočítat plochu listů.
Malou ukázku z bádání můžete vidět zde.
Odkaz na https://youtu.be/6vXZPc__ziU
Vlasta Hlobilová

Návštěva zábavně-sportovního centra Bruno Family Park v Brně - 6. třídy a 7.B
5. 4. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Den před velikonoční svátky si žáci 6.A, 6.B a 7.B zpříjemnili návštěvou zábavně-sportovního centra Bruno Family Park v Brně, kde si všichni užili spousty zábavy a vyzkoušeli všechny dostupné aktivity.

Zobrazit fotky
Úkoly do Informatiky - 6.B - Druhé pololetí
4. 4. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Vážení žáci, níže naleznete sérii 4 úkolů, které musíte na známku vypracovat do předmětu INFORMATIKA v 6. třídě - druhé pololetí.
Úkoly číslo 1. až 4. mi dle zadání a pokynů napište v programu MS WORD.
Úkoly vypracovat do pondělí 30.4.2018. Vypracované úkoly přinést na flash disku vyučujícímu P. Opatrnému do kabinetu, nebo zaslat emailem - opatrny@zs-zelatovska.cz.

Úkol č. 1 - Reklamní leták zde.
Úkol č. 2 - Jídelníček zde. Dle předlohy vypracujte obdobný jídelníček v MS WORD.
Úkol č. 3 - Počtář školy zde. Dle zadání a předlohy, které je pod zadáním, vy v MS WORD vytvořte text a tabulku.
Úkol č. 4 - Diplom zde. Dle zadání a předlohy vytvořte diplom. Jedniné, co nemusíte dělat jsou body 8. a 9. - razítko (toto na diplomu být nemusí).

Setkání s optikou - 6.B
12. 3. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

V pondělí 12. 3. vyrazili kluci z 6.B do nedaleké SŠ technické na Kouřílkově ulici, kde se mohli seznámit se základy optiky. Mohli si prohlédnout různé přístroje, rozebrat model oka, sledovat průchod paprsků přes soustavu čoček, projít trasu v brýlích, které převracely strany a jako správní manekýni zapózovat ve slušivých modelech brýlí.
V. Hlobilová

Zobrazit fotky
Šesťáci v Biosu - 6.B
23. 2. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Obě třídy šesťáků se vydaly do stanice BIOS za programem „Potravní vztahy v lese“. Nejprve je čekalo malé opáčko již probraného učiva (tady paní učitelka i paní lektorka Mlčáková byly mile překvapené, kolik si toho žáci pamatovali ze školy). Potom si žáci mohli sami vytvořit potravní pyramidu lesního ekosystému a na závěr rozlousknout většinu zakódovaných názvů lesních živočichů.
Vlasta Hlobilová (ta mile překvapená učitelka)

Zobrazit fotky
Mikrosvět 6.B
18. 12. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Kluci ze 6.B si vyzkoušeli práci s mikroskopy. Sami si vyrobili preparáty z tenké slupky cibule a pak už jen koukali, co jim mikroskop ukázal.
V. Hlobilová

Zobrazit fotky
Hvězdná obloha a pravěk pro naše šesťáky v Brně
8. 12. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Dne 7. prosince 2017 se naši žáci šestých tříd, doplněni několika sedmáky, vypravili na exkurzi do Brna. V dopolední části navštívili Hvězdárnu s programem Do vesmíru a zase zpátky. Po hvězdném programu se vypravili "nasát" atmosféru vánočních trhů v centru Brna. Exkurze byla zakončena účastí na komentované výstavě v muzeu Anthropos, které se zaměřuje na pravěk, který již žáci v tomto školním roce v dějepisu probrali a tak si jen vědomosti zopakovali a rozšířili. Počasí nám přálo a doufáme, že se v příštím roce opět někam vypravíme.

Zobrazit fotky
Adaptační výlet 6.A a 6.B - ZOO Olomouc
20. 10. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Ve čtvrtek 19.10. se žáci 6.A a 6.B zúčastnili adaptačního výletu do ZOO v Olomouci. Žáci byli v zoo rozděleni do menších skupinek, ve kterých společně plnili úkoly týkající se zvířat v zoo. Cílem výletu bylo vzájemné poznávání a sbližování obou tříd.

Zobrazit fotky
Mykokosmos 18.10.2017
19. 10. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Ve středu 18. října žáci 6.A i 6.B navštívili výstavu Mykokosmos v budově Ornisu a stali se tak alespoň na hodinu malými badateli – mykology. Pod vedením paní Kosturové se seznámili s mnoha zajímavostmi ze světa hub, obdivovali modely hub vyrobené panem Polčákem a také si vyplnili pracovní listy. Zajímavá byla i možnost čichnout si k některým sušeným houbám.
Pokud si chcete výstavu prohlédnout také, spěchejte. Její konec 30. října se kvapem blíží.
Vlasta Hlobilová

Zobrazit fotky
72 hodin - 6.A+6.B
16. 10. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

V pátek 13. října se žáci 6.A a 6.B zapojili do projektu „72 hodin“. Žáci započali tuto dobrovolnickou akci úklidem odpadků v parku Michalov. Poté navštívili Střední zemědělskou školu v Přerově, kde je čekala prohlídka školní farmy. Součástí prohlídky bylo krmení koní a domácích zvířat tvrdým pečivem a jablky, které žáci zvířatům sami přinesli. Akce byla zakončena na laguně opět sběrem odpadků a zavěšením ručně vyrobených krmítek pro ptáčky.

Zobrazit fotky
Lovu zdar! - 6.B
13. 10. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Středa 11. a čtvrtek 12. října proměnil naše šesťáky v lovce. Vydali se totiž na Bios, kde je čekal program „Život v půdě“. Nejprve si něco málo zopakovali v učebně, zdolali zákeřný kvíz a pak už hurá do terénu na lov havěti. A že jí přes pokročilý podzim bylo. Misky se za chvíli zaplnily žížalami, pavouky, stonožkami, mnohonožkami, škvory, mravenci, ruměnicemi, …
Vlasta Hlobilová

Zobrazit fotky
Úkoly do Informatiky - 6.B - První pololetí
10. 9. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Úkoly do předmětu Informatika naleznete zde. Úkoly prosím vypracovat do 20.11.2017.

Materiály pro výuku IVT
29. 9. 2016 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Materiály pro výuku IVT - Hardware - naleznete zde.

Materiály do výuky ICT 6. třídy
10. 2. 2013 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Zde budou postupně vkládány výukové materiály do výuky ICT

Pro zobrazení nahraných výukových materiálů je nutné rozkliknout "Trvalý odkaz".

Poslední aktualizace 14.9.2017

Trvalý odkaz