10.04.2019

Seznam zapsaných žáků do 1. tříd na základní škole ZŠ Želatovská pro školní rok 2019/2020 naleznete zde.

13.03.2019

Omluvenky žáků hlásit: - sekretariát - 581 202 970 - mobil-sekretariát - 739 329 161 (paní S. Netopilová) - emailem třídní učitelce (kontakt na TU zde)

07.03.2019

06.01.2019

Informace pro rodiče vycházejících žáků k přijímacímu řízení na střední školy ve školním roce 2018/2019 - zde.

05.09.2018

12.05.2018

Mgr. Denisa Čecháková

cechakova@zs-zelatovska.cz

Z Kénigu do Šrajbecu - (aneb Z Králova Pole do Pisárek)
15. 5. 2019 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Tyto dvě brněnské části navštívili šesťáci ve středu 15. 5. Nejprve navštívili Technické muzeum, kde potřebovali otevřenou mysl, pevnou ruku, trochu síly, dost trpělivosti a dobré oko, aby mohli vyzkoušet různé fyzikální kejkle v technické herně, protože zde dotýkati se exponátů nařízeno. V další části se blíže seznámili se světem nevidomých lidí. Po prohlídce stálých expozic zamířili do budovy Anthroposu, kde si připomněli probrané učivo dějepisu a zeměpisu.
P.S. Ta kostra mamuta z Přerova byla fakt super.
Vlasta Hlobilová

Návštěva Prahy a její vánoční atmosféry
9. 12. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Dne 6.12.2018 si žáci 6.A a 8.B zkrátili čas před Vánoci návštěvou Prahy a její vánoční atmosféry. Prohlídku jsme zahájili pěší chůzí od Obecního domu na Václavské náměstí k nově opravenému Národnímu muzeu, dále pokračovali k Staroměstskému náměstí, kde si všichni užili pravou vánoční Prahu a její trhy. Dále jsme navštívili Parlament ČR, kde žáci měli možnost sledovat tzv. "interpelace" v přímém přenosu a potkat pana Karla Schwarzenberga osobně. Pěšky jsme se přesunuli na Kampu a k muzeu Franze Kafky a k legendární zdi Johna Lennona, kde jsme pokračovali přes Karlův most a Staré město a zpět k Staroměstskému náměstí a poté opět k Obecnímu domu jako poslednímu bodu výletu a možnosti nakoupit drobné dárky. Plní vánoční nálady a zážitků jsme se vrátili ve večerních hodinách zpět do Přerova.

Společenský hmyz - 6.A
18. 10. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Ani třída 6.A si nenechala ujít výstavu o společenském hmyzu na stanici Ornis. Paní lektorku mile překvapili schopností spolupráce a ocenila i jejich vědomosti o hmyzích potvůrkách. Závěr akce se také vydařil – kdo z vás by nechtěl ochutnat čerstvý med z plástve nebo se přestrojit za velkého hmyzáka?

Na lovu havěti - 6.A
9. 10. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Ááááááááá, chyť tooooo!  Ježišmarjáááááá, pavouk! Uííííííííííí ono to leze! A další podobné výkřiky a jeky bylo slyšet v úterý 9. 10. v areálu stanice Bios. To žáci (a hlavně žákyně) dávali hlasitě najevo své úspěchy  a lovecké štěstí během programu „Život v půdě“. Počasí bylo báječné, takže různých zástupců členovců i kroužkovců byla spousta. Na závěr si všichni úlovky prohlédli a vypustili zpátky do přírody.

Hurá za školu!
24. 9. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Trochu netradiční školní den prožili naši šesťáci v pátek 21. září. Nejprve se rozdělili (pod bedlivým dohledem třídních učitelek) do soutěžních týmů a vyrazili na výstavu hub, kde je čekaly první úkoly.
A protože počasí bylo eňo něňo, nic nám nebránilo v přesunu na Lagunu. Tady, po potřebném občerstvení, se všechny týmy (často s nevšedními názvy) nejprve popasovaly s kvízem, který obsahoval otázky ke 100. výročí vzniku Československé republiky. Pak už nic nebránilo ve sportovním vyžití. Na úplný závěr paní učitelka Čecháková vyhlásila a odměnila vítěze. A kdo vyhrál? Tým Slepice? Nebo Tři a půl mrkve? Či Pigini? No přece všichni, kdo dokázali spolupracovat ve svých týmech!

Materiály do výuky ICT 6. třídy
10. 2. 2013 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Zde budou postupně vkládány výukové materiály do výuky ICT

Pro zobrazení nahraných výukových materiálů je nutné rozkliknout "Trvalý odkaz".

Poslední aktualizace 14.9.2017