03.04.2018

hradillova@zs-zelatovska.cz

Pastýřská hudba - 2. třídy 2018
16. 3. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Ukázka netradičních hudebních nástrojů.

Pohádka pana Pohádky - divadelní vystoupení v kině Hvězda 1.a 2. ročník
13. 3. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný
Recitační soutěž 1. - 3. tříd 2018
20. 2. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Výsledky školního kola recitační soutěže - 1. kategorie:
1. místo : Anežka Svozilová - 2.A
2. místo:  Matěj Ryšavý - 3.B
3. místo:  Sabina Manová - 2.B
                Veronika Kaďorková - 3.A
Vítězům přejeme v okresním kole pevné nervy a hodně štěstí!

Za ptáčky do ORNISu 2.A
8. 2. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

V úterý jsme navštívili Ornitologickou stanici s programem "Zimní ptáci zahrady". Z blízka jsme si prohlédli sýkorky, čížka, brhlíka a dlaska. Na zahradě jsme nasypali do krmítek slunečnicová semínka. V učebně jsme tvořili zvonečky pro ptáčky, které jsme si odnesli domů.

Malujeme s p. Dostálem 2.A
22. 1. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Ve čtvrtek nás navštívil malíř Lubomír Dostál. Po krátkém seznámení jsme se dali do práce. Namalovali jsme si několik zvířátek - slona, lišku, koně, ptáčka,.... Práce nás velice bavila. Už teď se těšíme se na další "školu kreslení".

Dopravní výchova s Hasiči na DDM Atlas 2.A
22. 1. 2018 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Ve středu jsme navštívili DDM Atlas, kde na nás čekali Hasiči. Pověděli nám o jejich práci, mohli jsme si vyzkoušet různé situace a dokonce se na chvilku stát hasičem. V druhé části "dopravní výchova" jsme si zopakovali pravidla pro chodce formou testu na počítači.

Vánoční den 2.A
22. 12. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Dnes aktovky zůstaly doma a my přišli do školy v bílém. Přinesli jsme si cukroví a hry. Pracovali jsme ve skupinách, ve kterých jsme tvořili obrázky vztahující se k Vánocům. Čekala nás ochutnávka cukroví, děvčata házela papučí, rozkrojili jsme jablíčko, pouštěli jsme lodičky. Nejkrásnější bylo zpívání koled u stromečku a nadělování dárků. Na závěr jsme si popřáli krásné Vánoce, hodně zdraví a štěstí v novém roce. Třídu jsme pěkně uklidili a spokojeni jsme odcházeli domů.

Koncert Hudebního divadla z Hradce Králové
21. 12. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Ve středu 20. prosince navštívili prvňáčci a druháci koncert Hudebního divadla z Hradce Králové v kině Hvězda. Zazpívali si koledy, vánoční písničky, poslechli si vánoční příběh z Betlému.
Představení se nám líbilo.

Den s Mikulášem, anděly a čertíky 2.A
6. 12. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Na dnešní den jsme se všichni těšili a řádně připravili. Vyučování jsme strávili v roli Mikuláše, andělů a čertíků. Při tanci jsme si zazpívali tématické písničky a zarecitovali básničky. Čekalo nás luštění křížovek a pekelné počítání. Bavila nás práce ve skupinách. Přečetli jsme si pohádku o Mikulášovi, zapózovali fotografce a s odměnou jsme odcházeli spokojeně domů.

Den se sv. Martinem 2.A
14. 11. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

V pátek jsme přišli do školy v bílém oblečení. Důvod byl jasný - svátek sv. Martina. Na úvod jsme si zazpívali písničku, poslechli si legendu a vrhli se na skupinové práce. Skládali jsme rozstříhané obrázky a pranostiky. Tvořili jsme koníky v geometrii a pracovních činnostech. Na závěr jsme popřáli našim Martinům vše nejlepší.

Dentální hygiena 2.A
14. 11. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Dnes jsme si měli do školy přinést kartáček na zuby, abychom si připomněli, jak si správně čistit zuby.

Bezpečné chování 2.A
7. 11. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Tak znělo téma dnešního setkání s Městskou Policií v Přerově.
V pracovním sešitě jsme si zopakovali nejdůležitější pravidla bezpečného přecházení přes silnici, dopravní značky a telefonní čísla. A už teď se těšíme na další besedu.

Halloweenský anglický jazyk 2.A
25. 10. 2017 | Vložil: PhDr. Pavel Opatrný

Dnešní hodinu angličtiny nám zpestřila nevídaná návštěva - čarodějnice Witch a její věrní přátelé Spider, bat, vampire ,... Witch si pro nás připravila několik her, písničku i malování. V závěru hodiny jsme obdrželi sladkou odměnu od Drákuly. Hodina nás velice bavila. Škoda, že tak rychle utekla.